• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка медичної сестри

/Files/images/2022_rk/medsestra/5FE15C14-C1D4-47C8-A094-6B58BF18DD15.gif

Сторінка медичних сестер Малокопанського НВК

Медична сестра школи — Федак Діана Юріївна

Медична сестра ЗДО — Тупиця Ганна Іванівна

/Files/images/2022_rk/medsestra/IMG_3431.jpeg

Графік роботи

Пн.:8.00 - 16.00

Вт.: 8.00 - 16.00

Ср.: 8.00- 16.00

Чт.: 8.00 - 16.00

Пт.: 8.00 - 16.00

/Files/images/2022_rk/medsestra/IMG_3432.jpeg

У Малокопанському НВК організована робота медичного кабінету, ізолятору, Приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, оснащені та забезпечені необхідним обладнанням та лікарськими засобами, виробами медичного призначення. Для роботи медичного персоналу, організації медичного обслуговування дошкільників у дитячому садку та учнів школи, створені всі необхідні умови. У закладі освіти, медичні сестри ведуть облік медичного обладнання, лікарських засобів та виробів медичного призначення, імунобіологічних препаратів. Дотримуються правил і термінів їх зберігання та використання, забезпечують їх своєчасне поповнення

В навчально-виховному комплексі, медичне обслуговування здійснюється відповідно до :

  • Закону України «Про освіту»;
  • Положення про навчальний заклад;
  • Постанови Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. №826 «Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальних закладах»;
  • Постанови Кабінету Міністрів України від 20.01.2021 р. №31 «Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів закладів загальної середньої освіти»;
  • Статуту НВК.

/Files/images/2022_rk/medsestra/C4F59F70-898E-4EB3-B296-7195FE20F1C2.jpeg

Основні завдання медичної сестри у закладі освіти

  1. Постійний контроль за станом здоров‘я дітей.
  2. Проведення обов’язкових медичних оглядів дітей.
  3. Проведення збору інформації профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень у порядку і терміни встановлені МОЗ України.
  4. Надання невідкладної медичної допомоги у разі гострого захворювання або травми.
  5. Здійснення контроль за організацією та якістю харчування,дотриманням раціонального режиму навчально-виховної діяльності, навчального навантаження.
  6. Контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму.
  7. Проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників НВК.
  8. Ведення звітно-облікової медичної документації в порядку, встановленому МОЗ України.

/Files/images/2022_rk/medsestra/IMG_3434.jpeg

Якщо ви виявили у себе наступні симптоми:

  • Температура 37,5 - 39 ° С;
  • головний біль;
  • біль у м'язах, суглобах;
  • озноб, кашель, нежить або закладений ніс;
  • біль (першіння) в горлі.

Що робити при виникненні симптомів грипу?

  1. Залишіться вдома, не заражайте оточуючих.
  2. Батьки! Не відправляйте хворих дітей у дитячий садок та школу, на культурно-масові заходи.
  3. При температурі 38 - 39 ° С викличте сімейного лікаря додому або бригаду "швидкої допомоги".
  4. Вживайте рідини частіше, ніж звичайно (чаї, воду, компоти та соки).
  5. При кашлі і чханні прикривайте рот і ніс хусткою або серветкою.

Важливо!!!

Не рекомендується переносити грип "на ногах"; своєчасне звернення до лікаря і ранній початок лікування (перші 48 годин захворювання) знизять ризик розвитку ускладнень грипу: бронхіту, пневмонії, менінгіту, енцефаліту, ураження серця, нирок та інших внутрішніх органів і систем.

/Files/images/2022_rk/medsestra/IMG_3435.jpeg

/Files/images/2022_rk/medsestra/IMG_3433.jpeg

/Files/images/2022_rk/medsestra/IMG_3451.jpeg

Увага! Кір!

Кір - це високозаразне захворювання!

Первісними симптомами є висока температура, катар (запалення слизової оболонки легень), кон'юнктивіт і кашель (який може перейти в бронхіт), потім червоний висип, який починається за вухами і швидко шириться по всьому тілу.

Хвороба ділиться на три періоди.

1. Перший - прихований, має тривалість від 6 до 18 днів, протягом якого вірус в організмі не викликає жодних симптомів.

2. Другий період - проміжний. Триває 3-4 дні і супроводжується симптомами, типовими для будь-якої гострої респіраторної інфекції: нездужання, нежить з рясними виділеннями з носа, кашель, запалення кон'юнктиви очей, висока температура. Поступово ці явища посилюються - може розвинутися світлобоязнь, набряклість обличчя, коклюш, а іноді запалення і навіть набряк гортані , які відбуваються з настанням нападів сильної задухи. З'являється дратівливість, поганий сон. Можна спостерігати головний біль, блювоту, болі в животі, проблеми з випорожненням (найчастіше пронос). Цей період характеризується появою на внутрішній стороні щік і яснах крихітних білих плям з червоними колами навколо них. Це вірна ознака кору - так звані плями. Вони зазвичай з'являються за 2-3 дні до висипання або на перший-другий день прояву висипки.

3. Третій період хвороби - період "виверження": він характеризується новим підйомом температури і погіршенням загального стану пацієнта. З'являється червона висипка - спочатку за вухами, потім на щоках, на лобі, а потім стає все більш широкою, охоплюючи все тіло і кінцівки. Протягом 3-4 днів висипка зникає, і залишаються світло-коричневі плями. Шкіра стає сухою і починає лущитися. Весь цей час дитина страждає від страшного свербіння. Але як тільки температура тіла знижується - ситуація поступово покращується.

/Files/images/2022_rk/medsestra/IMG_3450.jpeg

Лікування кору

Проводиться симптоматична терапія. Хворого необхідно ізолювати від оточуючих (особливо від дітей); рекомендуються постільний режим і рідка їжа. Не існує ліків, які б знищили вірус, що викликають кір. Одужання зазвичай настає через 2 тижні. Якщо температура підвищується більше 38 градусів, то призначають жарознижуючі препарати. Для лікування нежиті, кашлю, болю в горлі використовують ліки, які зазвичай застосовуються у разі застудних захворювань - краплі для носа, протикашльові сиропи і т.д. Антибіотики призначають тільки в разі виникнення бактеріальних ускладнень (наприклад, пневмонії). Лікування кору проводиться в домашніх умовах. Хворим рекомендований постільний режим, а також вживання великої кількості рідини для зняття симптомів інтоксикації (журавлинний морс, фруктові соки). Після перенесеного захворювання імунітет до нього виробляється стійкий довічний. Однак, у дітей, що перехворіли на кір в ранньому віці у прихованій формі, через кілька років може настати повторне інфікування - хвороба повернеться знову.

/Files/images/2022_rk/medsestra/IMG_3436.jpeg

COVID-19!

Що таке «новий» коронавірус?

Новий коронавірус (CoV) – це новий штам коронавірусу. Захворювання, спричинене новим коронавірусом, вперше було виявлене у місті Ухань, Китай, та отримало назву коронавірусного захворювання 2019 (COVID-19). «CO» означає corona (корона), «VI» – virus (вірус) та «D» – disease (захворювання). Раніше це захворювання називали «новим коронавірусом 2019 року» або 2019-nCoV.

COVID-19 – це новий вірус, пов’язаний із тим же сімейством вірусів, що і гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ) та деякі типи звичайної застуди.

Як поширюється COVID-19?

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, зокрема, через кашель і чхання, а також торкання поверхонь, забруднених вірусом. COVID-19 може жити на поверхнях протягом декількох годин, але прості дезінфікуючі засоби можуть його вбити.

Які симптоми коронавірусу?

Симптоми можуть включати підвищення температури, кашель і задишку. У більш важких випадках інфекція може викликати пневмонію або утруднення дихання. У деяких випадках захворювання може бути смертельним. Ці симптоми схожі на грип або звичайну застуду, які зустрічаються набагато частіше, ніж COVID-19. Ось чому для підтвердження інфікування людини COVID-19 необхідно провести тестування. Важливо пам’ятати, що ключові заходи профілактики однакові: часте миття рук та кашлевий етикет (прикривайте рот та ніс при кашлі чи чханні зігнутим ліктем або серветкою, а потім викидайте серветку у смітник, що закривається кришкою).

/Files/images/2022_rk/medsestra/IMG_3442.jpeg

Як я можу уникнути ризику зараження?

Ось п'ять запобіжних заходів, яких ви та ваша сім’я можете вжити, щоб уникнути зараження:

  1. Часто мийте руки, використовуючи мило та воду або спиртовмісні засоби для миття рук.
  2. Прикривайте рот і ніс при кашлі або чханні суглобом ліктя або серветкою і викидайте серветку у смітник, що закривається кришкою.
  3. Уникайте тісного контакту з усіма, хто має симптоми застуди або грипу.
  4. Негайно звертайтеся до лікаря, якщо у вас підвищена температура, кашель або якщо ви відчуваєте, що вам важко дихати.
  5. Носіть медичну маску.

Чи варто носити медичну маску?

Так, потрібно. Якщо ви використовуєте маски, їх необхідно носити та утилізувати належним чином, щоб забезпечити їх ефективність та уникнути підвищеного ризику передачі вірусу.

/Files/images/2022_rk/medsestra/20200805215830-5281.jpg

/Files/images/2022_rk/medsestra/Publikatsiia-dlia-sotsmerezh-800x800-piks-48.png

Як правильно утилізувати маску?

/Files/images/2022_rk/medsestra/f55445a20382f0e2402175e8475969dd9600eea6.jpeg

Чи потрібно НЕ пускати дитину до школи?

Якщо у дитини спостерігаються симптоми, зверніться до свого лікаря та дотримуйтесь його рекомендацій. Як і при інших респіраторних інфекціях, таких як грип, якщо у дитини є симптоми, давайте їй добре відпочити вдома та не водіть її у громадські місця, щоб запобігти поширенню вірусу серед інших людей.

/Files/images/2022_rk/medsestra/IMG_3437.jpeg

/Files/images/2022_rk/medsestra/IMG_3438.jpeg/Files/images/2022_rk/medsestra/IMG_3439.jpeg

/Files/images/2022_rk/medsestra/unnamed.png

Гепатит A широко відомий як хвороба Боткіна, - це викликається вірусом гостре ураження печінки, яке не переходить у хронічну форму.

Це складне захворювання вважається однією з сприятливих форм ураження печінки, тому що добре вивчено, не вимагає антивірусного лікування, часто закінчується спонтанним одужанням і практично повним відновленням всіх функцій печінки.

Ця хвороба відноситься до числа захворювань, зараження якими відбувається через продукти харчування, тобто це одна з «хвороб брудних рук», широко поширених у країнах, що розвиваються, або в місцях з поганими санітарними умовами і скупченістю населення. Джерело зараження - людина, хвора на гепатит A. Механізму зараження - фекально-оральний, тобто вірус виділяється з фекаліями хворої людини і потім разом з водою або їжею передається іншим людям.

Що відбувається?

Вірус розмножується в організмі людини від 7 до 50 днів, тобто інкубаційний період триває від тижня до півтора місяців. Перші симптоми гепатиту A не дають можливості для швидкого діагностування:

хворий швидко втомлюється, часто відчуває безпричинну слабкість;

іноді буває головний біль;

часто трапляється нудота, блювання;

ще один симптом гепатиту А - хворі часто скаржаться на шкірний свербіж і біль у м'язах і суглобах;

практично завжди спостерігається незначне: 37° - 38,5° С підвищення температури;

у дітей часто спостерігається діарея ;

підлітки та дорослі часто скаржаться на болі в правому підребер'ї, «під ложечкою» або просто у верхній частині живота.

Всі ці розмиті симптоми гепатиту А триває зазвичай близько тижня, це так званий «переджовтяничний період» гепатиту A. За ним наступає «жовтяничний період», коли шкірні покриви, склери очей і слизові набувають ясно видимий жовтого забарвлення, сеча темніє і знебарвлюється кал. Саме в цей період самопочуття хворого дещо поліпшується. Жовтяниця триває від тижня до півтора-двох місяців, після неї починається відновлення. Найчастіше гепатит A закінчується повним одужанням, але період відновлення може затягнутися на досить тривалий період - до півроку.

Найкращою і надійною профілактикою проти гепатиту А сьогодні є щеплення від нього. Існують дуже сильні вакцини, термін дії яких обчислюється від шести до десяти років. Дотримання правил особистої гігієни ще ніхто не відміняв.

Щеплення рекомендується робити всім людям, які прямують у відпустку або на роботу в райони з високим рівнем захворюваності на гепатит A; дітям від 3 років, які проживають в районних із високим рівнем захворюваності, а також спеціалістам і працівникам дитячих садків, інфекційних відділень лікарень, закладів громадського харчування і водопостачання.

/Files/images/2022_rk/medsestra/img1518449766_1.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 240

Коментарi