• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • СТОП БУЛІНГ!

STOP Булінг!

/Files/images/2023r/bulng/стоп булінг.jpg

Булінг - те ж саме, що цькування. Слово походить від англійського дієслова to bully - знущатись, залякувати. Згідно із законом, булінг стосується тільки учасників освітнього процесу - школярів та вчителів. Жертвою булінгу може стати як учень, так і вчитель. Але в законі вказано, що принаймні один з учасників конфлікту має бути неповнолітнім.

Ознаки булінгу

Типовими ознаками булінгу є:

  • систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі;
  • наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страху, тривоги, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

/Files/images/2023r/bulng/FB_IMG_1617960639084.jpg/Files/images/2023r/bulng/FB_IMG_1617960643732.jpg/Files/images/2023r/bulng/FB_IMG_1617960645784.jpg/Files/images/2023r/bulng/FB_IMG_1617960654025.jpg

Що робити, якщо ваша дитина стала жертвою булінгу?

Зберігайте спокій, будьте терплячими, не потрібно тиснути на дитину. Поговоріть з нею, дайте їй зрозуміти, що ви не звинувачуєте її в ситуації, що склалася, готові її вислухати і допомогти.

Запитайте, яка саме допомога може знадобитися дитині, запропонуйте свій варіант вирішення ситуації. Поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво закладу, старші учні, батьки інших дітей, поліція).

Повідомте керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася, і вимагайте належного її урегулювання. Підтримайте дитину в налагодженні стосунків з однолітками та підготуйте її до того, що вирішення проблеми булінгу може потребувати певного часу.

Що робити, якщо ви стали свідком булінгу?

  1. Втрутитися і припинити цькування - булінг не слід ігнорувати.
  2. Зайняти нейтральну позицію в суперечці - обидві сторони конфлікту потребують допомоги.
  3. Пояснити, які саме дії вважаєте булінгом і чому їх варто припинити.
  4. Уникати в спілкуванні слів "жертва" та "агресор", аби запобігти розподілу ролей.
  5. Повідомити керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася, і вимагати вжити заходів щодо припинення цькування.

Ситуації з фізичним насильством потребують негайного втручання.

Що робити, якщо ваша дитина агресор?

  1. Відверто поговоріть з дитиною, про те, що відбувається, з'ясуйте мотивацію її поведінки.
  2. Уважно вислухайте дитину, з повагою поставтеся до її слів.
  3. Поясніть дитині, що її дії можуть бути визнані насильством, за вчинення якого настає відповідальність.
  4. Чітко і наполегливо попросіть дитину припинити таку поведінку, але не погрожуйте обмеженнями і покараннями. Повідомте їй, що будете спостерігати зі її поведіною.
  5. Зверніться до шкільного психолога і проконсультуйтеся щодо поведінки своєї дитини під час занять - агресивна поведінка і прояви насильства можуть бути ознакою серйозних емоційних проблем.

/Files/images/2023r/bulng/stop_buling_640.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 105

Коментарi